مجتمع روما رزیدنس

روما رزیدنس در زمینی با مساحتی بالغ بر 7000 مترمربع در خیابان کامرانیه شمالی واقع گردیده است. این مجتمع با 47000 متر مربع زیربنا شامل 32000 مترمربع مساحت مفید واحدهای مسکونی، 1000 مترمربع واحدهای تجاری و 14000 مترمربع فضاهای تفریحی و مشاعات می باشد که به بهترین نحو سرانه مکانهای  تفریحی و مشاعات را به ازای هر مترمربع از واحد مسکونی برای ساکنین در نظر گرفته است.

روما رزیدنس در خیابان کامرانیه شمالی، یکی از بهترین مناطق مسکونی تهران باامکان دسترسی آسان به سایر نقاط شهر از طریق شریانهای اصلی تهران، قرارگرفته است. گفتنی است زمین پروبه روما رزیدنس به طول 71 متر به خیابان کامرانیه و 63متر به خیابان شیبانی مشرف است- شایان ذکر است که ورودی اصلی روما رزیدنس و واحدهای تجاری در خیابان کامرانیه قرارگرفته و باهدف سهولت در آمد و شد خودروهای ساکنین ورودی پارکینگ در خیابان شیبانی جانمایی شده است.

برج روما رزیدنس دارای 3 طبقه زیرزمین و یک طبقه همکف با محیطی مستطیل شکل است که دربرگیرنده کلیه پارکینگها، فضاهای تاسیساتی، لابی، مکانهای تفریحی ، سالن اجتماعات ، بلوکهای تجاری و سایر مشاعات است. کارفرما و متخصصین اجاری برج روما با تخصیص مساحت قابل توجهی از زیربنای برج به امکانات رفاهی، نهایت تلاش خود را برای آرامش و رفاه ساکنین برج روما انجام داده اند. ورودی برج روما با فضایی بسیار رویایی به لابی مجتمع اختصاص داده شده است تا پذیرای ساکنین و میهمانان این مجموعه باشد.

روما رزیدنس شامل 65 واحد مسکونی در 15طبقه است که محیط کلیه طبقات مسکونی به صورت چلیپا طراحی شده تا تمامی واحدها از نور مناسب برخوردار شوند. همچنین شی طبیعی زمین پروژه روما کمک شایانی به چشم انداز واحدها کرده است. به صورت که حتی طبقه اول ساختمان نیز از چشم انداز بی نظیر برخوردار است.

جهت دسترسی به 65 واحد مسکونی، فضای تفریحی و مشاعات، 7 دستگاه آسانسور از محصولات شرکت OTIS پیش بینی گردیده که طراحی داخلی آن با کمک متخصصیص پروژه به فضایی بی نظیر تبدیل گردیده است. شایان ذکر است فضای برج دارای سه راه پله مجزا است . جهت تنظیم قرارهای ساکنین و برگزاری همایش های مرتبط با مدیریت برج روما و همچین میهمانی ها فضای بی نظیری در طبقه همکف به سالن اجتماعات اختصاص یافته است.

سالن سینمای سه بعدی با سیستم صوتی دالبی ساراند امکان تکرار تجربه تماشای فیلم سه بعدی در سینما را در یک فضای خانوادکی بوجود آورده است. سالن بیلیارد با میزاسنوکر تازه ترین تجارب و زیباترین خاطره ها را در محیطی آرامش بخش برای شما به همراه خواهد داشت.

در طبق 3- دو فضای مجزا با مساحت بالغ بر 500متر مربع جهت استخر لحاظ شده است، که در هر یک از فضاهای مذکور استخر بزرگسالان، استخر کودک، جکوزی، سونای بخار و خشک و حوضچخه آبسرد وجود دارد.

سالن Gym با دستگاه های متناسب سازی روز دنیا و تجهیزات درخور سنین مختلف امکان پیدایش یک خانواده سالم را فراهم می نماید.

در طبقات اول تا پنجم واحدها 350 الی 400متری قرارگرفته که در هر طبقه 6 واحد با چهار تییپ متقاوت معماری وجود دارد. همچنین دوواحد 600متری و دو واحد 400متری در طبقات 6تا 13 قرار گرفته اند که واحدهای 600متری دارای دو تیپ متفاوت و واحدهای 400متری نیز دارای دو تیپ متفاوت نقشه معماری هستند. در طبقات 14 و 15 نیز دو واحد پنت هوس 926متری درهر طبقه و یک واحد پنت هاوس 1400متری دوبلکس قرار گرفته اند.

در طبقات اول تا پنجم 4 تیپ متفاوت معماری وجود دارند. واحدهای شمال غربی و جنوب غربی دارای پلان معماری مشابه اما بصورت آینه ایی هستند. همچنین واحدهای شمالی شرقی و جنوبی شرقی نیز به همین صورت طراحی گردیده اند. ضمناً واحدهای شمالی و جنوی نیز دارای دو تیپ متفاوت معماری هستند.
در واحدهای 350متری، 3 اتاق خواب و یک Master bedroom لحاظ شده که تمامی اتاق ها دارای سرویس بهداشتی هستند. اتاق ها به گونه ای طراحی شده اند که چیدمان متنوعی را میتوان برای آنها در نظر گرفت . این واحدها آرامش و زیبایی و چشم اندازهای بی نظیر ویژگی های منحصر به فردی هستند که در کلیه فضاها حس می شوند. همچنین کنترلرهای هوشمند ABB با امکان تنظیم دما، نور،صدا یا موسیقی کمک شایان به دلنشین شدن فضای خانه می کند.

اتاق پذیرایی با چشم اندازی بسیار زیبا و جانمایی کم نظیر مبلمان و سایر امکانات لازم، محیطی دلپذیر را برای مهمانان شما به همراه خواهد داشت.
در آشپزخانه واحدهای مسکونی برج روما از مدرن ترین تجهیزات از جمله: اجاق گاز، فر،مایکروفر، کافی میکر وماشین ظرفشویی از برند Miele آلمان و همچین یخچال و فریزر از برند NEFF آلمان استفاده شده است.
طراحی داخلی Master Bedroom در این واحد رویایی و خاطره انگیر است . همچنین یک اتاق برای کودک، یک اتاق کار و یک اتاق خواب برای مهمان طراحی شده تا تمای ظرفیت های این اتاق ها برای متقاضیان مشخص شود.
در طبقات 6 تا13 برج روما، 4 واحد با چهار نقشه متفاوت در هر طبقه موجود است که دو واحد حدوداً 600متری شرقی و غربی و دو واحد حدوداً 400متری شمالی و جنوبی را شامل می شود.

واحدهای 600متری مجموعه رومارزیدنس سه اتاق خواب، یک Master Bedroom و یک سوئیت با امکان چیدمان های متفاوت، دو آشپزخانه چرب و معمولی، TV Room، سالن پذیرایی سالن غذاخوری و تراسهایی با چشم انداز کم نظیر تهران تجاربی خاطره انگیر را برای شما به همراه دارد که بدون اغراق میتوان ادعا کرد در هیچ کجای تهران امکان تکرارا آن وجودندارد.
در فضایی که برای پذیرایی در واحدهای 600متری در نظر گرفته شده است، فضاهای گوناگونی طراحی شده تا نیازهای متنوع میهمانان شما را با سلائق مختلف برآورده سازد.
در واحدهای 600متری آشپزخانه مشرف به TV Room است که این خاصیت باعث به وجودآمدن محیطی خصوصی برای ساکنین واحدها شده است.
اتاق های خواب واحدهای 600متری نیز دارای سرویس مجزا و مجهز هستند. همچنین در این واحدهای یک سوئیت با در مستقل جهت چیدمان متفاوت طراحی گردیده است.

پنت هاوس 1400متری به صورت دوبلکس در طبقات 14 و 15 قرار گرفته است که در طبقه چهاردهم Master Bedroom ، یک سوئیت مستقل با درب مجزا، آشپزخانه، سالن غذاخوری، TV Room و فضای سبز قرار گرفته است. 4 اتاق خواب دیگر به همراه سایر فضای پذیرایی، در طبقه 15 جانمایی شده است. همچنین در پنت هاوس های 926متری، پنج اتاق خواب، سالن غذاخوری و دو سالن پذیرایی پیش بینی گردیده است که در هر کجای آن تا اعماق کلان شهر تهران را میتوان مشاهده کرد. همچنی برای رفاه حال ساکنین پنت هاوس ها، آسانسورهای اختصاصی پیش بینی شده است.
درمحوطه برج روما که از یک به خیابان شیبانی و از سوی دیگر به خیابان کامرانیه مشرف است، تیمی از مجرب ترین طراحی و محوطه سازان ایران فضای سبزی چشمگیر را طراحی کرده اند. با این امید که اجرای بی نقص آن برای ساکنین برج روما روحیه بخش باشد.

تیم طراحان روما رزیدنس به گونه ای دیگر نیز به امنیت خاطر شما اندیشیده اند، آنها سازه ساختمان را تا 6/8 درجه در مقیاس ریشتر در برابر زلزله مقام کرده اند. این ویژگی منحصر به فرد در بین برج های مسکونی ایران با بهره گیری از آئین نامه 2800 ایران به دست آمده است، استاندارد ISO 9001 در طراحی و ساخت برج مسکونی و استانداردهای لازم از سازمان نظام مهندسی نیز با همین هدف به دست آورده شده است.
ساخت فلزی برج با استفاده از ورق های فولاد کاوین با ضخامت 55میلی متر با اتصالات پیچ و مهره ساخته شده و آزمایش کنترل کیفیت جوش و بتن در تمای مراحل به انجام رسیده است.

منبع: آموزش سنتر

نوشتن پاسخ