تصميم ژاپن براي پخش هولوگرافيک جام جهاني 2022

باور کردن این تصمیم ژاپنی ها کمی مشکل است. آنها تصمیم دارند که جام جهانی فوتبال سال ۲۰۲۲ را به صورت هولوگرافیک در بقیه استادیوم های دیگر کشورها نشان دهند.

آنها برای عملی کردن این کار ۶ میلیارد دلار بودجه در نظر گرفته اند و قرار است که هر بازی در استادیوم با ۲۰۰ دوربین فیلم برداری HD ضبط شود. سپس این تصاویر به صورت همزمان به ۴۰۰ ورزشگاه در دیگر نقاط جهان فرستاده می شود. حالا شما می توانید در یک استادیوم در کشور خودتان بنشینید و فینال جام جهانی را در ورزشگاه مقابل خودتان ببینید. چرا که فناوری هولوگرافیک مانند چیزی است که در فیلم های جنگ ستارگان دیده اید. شما بازیکنان را در وسط زمین فوتبال مقابل تان می بینید.

در این پروژه حتی میکروفن هایی هم در سراسر زمین فوتبال نصب خواهد شد تا صداهای بازیکنان، شوت زدن و … را به بقیه استادیوم ها منتقل کند. آقای کیو مدیر اجرایی این پروژه می گوید که شما ممکن است فناوری لازم برای اجرای این پروژه را مانند رویا ببینید. اما خواهید دید که طی ۱۲ سال آینده چقدر تکنولوژی تغییر خواهد کرد و ما تصور می کنیم که تا سال ۲۰۱۶ فناوری های لازم برای این کار را در اختیار داشته باشیم.

به گفته ژاپنی ها اجرایی شدن این طرح سبب می شود که تماشاگران مسابقات جام جهانی فوتبال در استادیوم ها ده ها برابر شود و این بخشی از برنامه آنها برای به دست آوردن میزبانی این مسابقات برای سال ۲۰۲۲ است. البته این طرح آنقدر جالب به نظر می رسد که باعث می شود هر کسی از میزبانی ژاپن در صورت موفقیت این طرح پشتیبانی کند چرا که در این صورت می توانیم مسابقات بزرگ فوتبال دنیا را در استادیوم های شهر خودمان ببینیم.

هولوگرام: تصویر سه بعدی که از ترکيب شعاع نور لیزر یا سایر منابع نوری منسجم ایجاد می شود.

منبع: آموزش سنتر

7 پاسخ به “تصميم ژاپن براي پخش هولوگرافيک جام جهاني 2022”

 1. لطفا یک مقاله در رابطه با یکی از این تکنولوژی ها برام بفرستید ممنون

 2. سلام دوست عزيز.چند مورد مقاله در زمينه تكنولوژي هولوگرافيك به ايميل شما ارسال گرديد. اميدوارم مفيد واقع گردد.

 3. خیلی متشکرم
  امیدوارم همیشه سالم و تندرست باشید

 4. خواهش مي كنم. اميدوارم كه سودمند بوده باشند. ما هم براي شما آرزوي سلامتي و موفقيت مي كنيم.

 5. سلام
  تشکر فراوان بابت این مقاله بسیار زیبا ، راستش چند وقتی هست که پروژه ای در حال و هوای گردشگری مجازی شروع کردم که خیلی مایل هستم از این فن آوری و تصاویر هولوگرافیک استفاده کنم لذا خواهشمندم آخرین اطلاعات در این زمینه را برای من ارسال فرمائید .

  پیشاپیش از شما سپاسگذارم
  شاد و موفق باشید .

 6. سلام لطفا مقاله ای درباره ی هولگرام برای من بفرستید

 7. با سلام
  ممنونم که از سایت خودتون بازدید فرمودید.
  درحال حاضر مقاله خاصی در اختیار ندارم.

  با تشکر
  بلوندارزاده

نوشتن پاسخ